W wielu ciężkich życiowych sytuacjach sięgamy po alkohol. Wydaje nam się, że jest dobrym sposobem odreagowania stresu. Wyobrażamy sobie, że nasza nadwyrężona psychika odczuje ulgę poprzez spożycie dużych ilości trunków. Niestety tak to nie działa. Częste odreagowywanie ciężkich chwil za pomocą alkoholu może przysporzyć jeszcze więcej zmartwień. Jest to prosta droga do wpadnięcia w nałóg. Alkoholizm to choroba, z której bardzo ciężko się wyleczyć.

Istnieje środek, który może nie dopuścić byśmy znaleźli się w tak ciężkim położeniu.

Esperal – Lepiej zapobiegać niż leczyć

Środkiem, o którym mowa jest esperal, obecnie występujący pod nazwą Anticol oraz Disulfiram WZT. Dostępny jest w dwóch wersjach, jako tabletki do połykania lub tabletki do implantacji, wszywane pod skórę. Zabieg ten jest prosty, polega na zaszyciu kilku tabletek pod skórą. Najczęściej w okolicach łopatki lub na pośladku.

Esperal blokuje enzym biorący udział, w metabolizmie alkoholu odbywający się w wątrobie. W przypadku normalnego cyklu etanol zawarty w alkoholu przekształca się w aldehyd octowy. Ten z kolei zostaje zamieniony w nieszkodliwy dla organizmu kwas octowy. Zastosowanie esperalu powoduje zablokowanie przekształcania się aldehydu w kwas. Innymi słowy, jeżeli wypijemy alkohol mając wszyty lek, wystąpią u nas objawy jak podczas zatrucia lub zwielokrotnionego kaca. Działa tak jedynie, jeżeli sięgniemy po mocny trunek. Bez niego, działanie, esperalu nie wywołuje żadnych zmian samopoczucia. Nie wywołuje żadnych niepożądanych skutków ubocznych. Nie wchodzi też w interakcję z innymi lekami.

Esperal klinika Warszawa – sprawdź >>

Esperal – Po co się go stosuje?

Jeżeli po wszyciu esperalu będziemy nadal spożywać alkohol, będzie miało to fatalne skutki. Po około 10 minutach po wypiciu zaczniemy odczuwać przykre dolegliwości, podobne jak w przypadku zatrucia alkoholowego. Będą to wymioty, zawroty i bóle głowy, pocenie się. Nieprzyjemne objawy będą trwały od 4 do 10 godzin. Dlatego też, lek ten należy stosować w porozumieniu z lekarzem.

Takie działanie esperalu może wywołać jednak dobry efekt. Wiedząc, jakie konsekwencje będą na nas czekały, będziemy unikać spożywania alkoholu. Pomoże nam to poradzić sobie z zaprzestaniem picia i w konsekwencji uchroni przed długotrwałym leczeniem.

Producenci gwarantują ośmiomiesięczne działanie leku, lecz rzeczywisty czas wynosi dwanaście miesięcy.

Pomoc w uporządkowaniu sytuacji

Życie niejednokrotnie może być dla nas okrutne. Gdy się tak dzieje często sięgamy po alkohol, wydaje nam się, że może nam pomóc. Może to doprowadzić do sytuacji, w której przy okazji każdej stresowej sytuacji będziemy sięgać po alkohol. To z kolei jest prosta droga do uzależnienia. Esperal może nam pomóc w zawróceniu z tej drogi.

11 votes, average: 5,00 out of 511 votes, average: 5,00 out of 511 votes, average: 5,00 out of 511 votes, average: 5,00 out of 511 votes, average: 5,00 out of 5 (11 votes, average: 5,00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this.
Loading...